domů

Taneční složky

Cimbálové muziky

- s Ádou Ptáčkovou

- s Hankou Petrů

CM Klobučan s Janem Fojtů

Muzika byla založena na podzim roku 2005 jako CM Klobučánek. Doprovázela nejdříve dětský soubor Klobučánek a od roku 2010 začala doprovázet mládežníky souboru Klobučan. Od vzniku dospělé muziky hraje prim Honza Fojtů (na podzim 2012 ho na rok vystřídala Tereza Kudelová, ale po odmlce se Honza na post primu vrátil). Jako dětskou muziku ji nejdříve vedl Honza Tarabus, od roku 2009 ji na několik let převzala Katka Tarabusová.

V současné době muzika kromě souborové činnosti pravidelně doprovází odzemkáře z celého Valašska a také dětské zpěváčky při soutěži oblasti valašskokobucka. Muzikanti se také snaží o zachování regionálních a místních tradic - účinkování na valašském bále, fašanková obchůzka, velikonoční obchůzka s mrskačků a také novoroční "načínání koláča".

Muzika funguje i samostatně mimo soubor, kdy v drobných obměnách muzikantů také hrají na nejrůznějších soukromých oslavách, svatbách a různých posezeních. Tyto akce má na starosti organizační vedoucí Honza Chovanec. Kontakt: 733197112.