domů

Taneční složky

Cimbálové muziky

- s Michalem Vaculínem

CM Klobučan s Hankou Petrů

Od 1.1.2009 se také datuje vznik nové muziky Klobučanu, která vznikla po rozpadu Klobučánku a doplnila se o naše příznivce a kamarády. Muziku zpočátku primovala Magda Rozmánková, v současné době je primáškou Hana Petrů. Muziku vede Laďa Tarabus.

Muzika doprovází taneční složku souboru a také se představují při samostatných vystoupeních muziky. Aktivně se zapojují při pořádání tradičního Valašského bálu, Valašského mikulášského jarmeku, Setkání muzikantů Bílých Karpat a při dalších akcích v našem městě a blízkém okolí. S radostí si také zahrají na různých soukromých akcích, oslavách....

Zajímavou spolupráci se nám podařilo vytvořit v letech 2013-2014 se slavičínským pěveckým sborem Cantare se sbormistryní Annou Frajtovou (http://www.cantare.estranky.cz/), se kterým jsme uskutečnili společné koncerty. Společnou závěrečnou píseň můžete shlédnout zde.

Muzika má na svém kontě 2 CD - v roce 2018 natočila vlastní CD "Hej, kamarádi moji" a v roce 2019 natočila v rámci příhraniční spolupráce CD "Přes vŕšky z Valašských Klobouk do Horné Súče" s dětskými zpěváčky Valašsklokloboucka.